Uczennice z Przeworska szlifowały język w Niemczech

Uczniowie Szkole Podstawowej nr 1 w Przeworsku od 14 lat korzystają z możliwości uczenia się języka niemieckiego w naturalnym środowisku, podczas wyjazdów na stypendia językowe.

 

Przez pandemię, niestety, w ostanich latach były to tylko kursy online. W tym roku jednak uczniowie ponownie mogli wyjechać do Niemiec. Uczennice: Martyna Stelmach i Małgorzata Maternowska uczestniczyły w trzytygodniowym kursie językowym. Stypendium w kwocie ok. 2.500 euro dla każdej uczennicy zostało ufundowane przez Instytut Goethego.

Z kolei dzięki współpracy SP 1 w Przeworsku z Instytutem Wymiany Pedagogicznej w Niemczech uczennica Maja Kobielska została zakwalifikowana na trzytygodniowy pobyt w Niemczech połączony z kursem językowym i wycieczką do Berlina.

Jak oceniają uczestnicy oraz nauczyciele szkoły, kursy językowe to nie tylko nauka języka w międzynarodowej grupie, to także szansa na poznanie kraju i ludzi na miejscu. Uczestniczki kursów brały udział w codziennych zajęciach językowych oraz miały możliwość zwiedzania okolicy w ramach licznych wycieczek a podczas wieczoru kultur mogły dowiedzieć się wiele interesujących informacji na temat różnych narodowości oraz zaprezentować Polskę i Przeworsk.

DP/SP 1 Przeworsk