Uczennica Kopernika zaprezentuje Podkarpacie w Dubaju

Martyna Łuszczek, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu została wyróżniona przez fundację Perspektywy i wybrana do grona 25 licealistek z całej Polski zakwalifikowanych do programu Women in Tech, międzynarodowego przedsięwzięcia adresowanego do kobiet, którym nowoczesne technologie nie są obce.

 

Wyróżnienie wiązało się ze udziałem w edukacyjno-inspiracyjnym obozie w Bukowinie Tatrzańskiej. W trakcie jego trwania, odbywały się zajęcia zarówno polsko, jak i anglojęzyczne z zakresu IT, prowadzone przez pracowników światowych korporacji, takich jak; Amazon, Motorola Solutions, NatWest Group, Point72, P&G, Intel, Goldman Sachs i Ericsson. Byli oni również mentorami i przedstawicielami podczas targów kariery biorąc udział w prezentacji konkretnych firm i uczestnicząc w konsultacjach.

Martyna będzie też reprezentować Polskę i Podkarpacie na Wystawie EXPO 2020 w Dubaju w trakcie konferencji dotyczących edukacji i nauki podczas zaplanowanego w marcu podkarpackiego miesiąca w polskim pawilonie światowej wystawy.

erka/I LO