Uchodźcy nie są dokuczliwi

– W Widnej Górze można spotkać osoby, często o śniadej karnacji, które wchodzą na teren posesji. Widziano je w przydomowych ogródkach. Takie zachowanie budzi obawy. Podejrzewam, że są to uchodźcy mieszkający w okolicy – informował Czytelnik z tamtej miejscowości.

 

– Nie było żadnych zgłoszeń dotyczących zachowania uchodźców mieszkających w okolicach Widnej Góry, a tym bardziej interwencji związanych z wykroczeniami – odpowiada oficer prasowy KPP w Jarosławiu asp. szt. Anna Długosz. Z informacji uzyskanych od policji wynika, że uchodźcy nie są uciążliwi i zachowują się spokojnie.

Wśród mieszkańców też nie słychać, by zachowanie osób, które znalazły schronienie przed wojną w Ukrainie było niepokojące.

– Często ich widać. Kobiety z dziećmi idą pieszo w stronę miasta, ale nie słyszałem, by komuś dokuczali. Nikomu nie szkodzą. Zachowują się normalnie, jeśli tak można określić postępowanie ludzi, którzy znaleźli się w nienormalnej sytuacji. Wojna ich wygnała z domu. Tu znaleźli schronienie i chyba to doceniają – uważa starszy mężczyzna spotkany w Widnej Górze.

erka