Trzymiesięczny areszt dla podejrzanego o napastowanie dziecka

Według ustaleń śledczych 62-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego miał dopuścić się molestowania 8-letniej dziewczynki. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

 

Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek, 7 sierpnia. Mężczyzna przebywał u często odwiedzanych sąsiadów. Najprawdopodobniej spożywano alkohol. Niepokojące zachowanie 62-latka zauważyła matka dziewczynki i powiadomiła policję. Mężczyzna został zatrzymany i po wytrzeźwieniu przesłuchany. Ustalenia pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu z artykułu 198 w powiązaniu z art. 200 paragraf 1 i z art. 11.par 2 Kodeksu Karnego. Mężczyzna miał dopuścić się tzw. innej czynności seksualnej na 8 letniej dziewczynce. Taki czyn jest traktowany jako seksualne wykorzystanie małoletniej z uwagi na jej bezradność. Grozi za to do 12 lat pozbawienia wolności.

Po postawieniu zarzutów prokuratura skierowała wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Przeworsku przychylił się do wniosku i w środę, 9 sierpnia zdecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

Podejrzany często odwiedzał sąsiadującą z jego domem rodzinę dziewczynki. Utrzymywał bliskie kontakty z dorosłymi. W swojej miejscowości miał opinię spokojnego i troszczącego się o bliskich człowieka. – Jak doszło do takiego zachowania wobec dziecka skoro w domu była matka – takie pytanie pojawia się wśród mieszkańców.

Ze względu na dobro dziecka nie podajemy szczegółowych informacji dotyczących tego bulwersującego zdarzenia.

Erka/Fot. Pixabay