Trwa przebudowa starej szkoły

O planach Gminy Zarzecze wobec budynku starej szkoły pisaliśmy m.in. przy okazji przyjęcia uchwały budżetowej na 2022 rok.

 

Inwestycja pn. „Zmiana sposobu użytkowania, przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku Starej Szkoły w Zarzeczu na Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Centrum Kultury” stanowi jeden z ważniejszych punktów tegorocznego budżetu gminy. Przypomnijmy, że wniosek na dofinansowanie tej inwestycji ze środków RPO Województwa Podkarpackiego złożony został sześć lat temu i do ubiegłego roku znajdował się na liście rezerwowej. Koszt inwestycji to blisko 4 mln 300 tys. zł.

Prace przy przebudowanie trwają. W czwartek, 10 lutego, zostały usunięte drzewostany znajdujące się w okolicy budynku. On sam ma zostać gruntownie przebudowany. Projekt zakłada m.in. nadbudowę części parterowej o jedną kondygnację oraz adaptację poddasza. Po modernizacji w budynku znajdą się pomieszczenia Centrum Kultury i gminnej biblioteki, czytelnia, część multimedialna, sala konferencyjna oraz salka baletowa wraz z zapleczem. Wokół budynku pojawią się miejsca parkingowe, chodniki i nasadzenia – całość zostanie ogrodzona.

 

DP/UG Zarzecze