Torby z przesłaniem

Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeworsku brała ostatnio udział w projekcie plastyczno-językowym, w którym uczestniczyły szkoły z 22 krajów z całego świata.

 

Wszystko zaczęło się na początku 2021 roku, w ramach inicjatywy „Szkoły: Partnerzy Przyszłości”, która tworzy ogólnoświatową sieć szkół utrzymujących związki z Republiką Federalną Niemiec. Uczniowie na całym świecie zostali poproszeni o pomalowanie płóciennych toreb i wysłanie ich w podróż do innej szkoły partnerskiej. W akcji w sumie uczestniczyło ok. 3400 uczniów w wieku od 7 do 18 lat z 22 krajów, m.in. z Chile, Argentyny, Singapuru, Wietnamu, Australii, Omanu, Egiptu, Francji, Grecji, Serbii, Polski i Rosji.

W projekcie o tytule „Stofftaschen” wzięli również udział uczniowie z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeworsku. Współpracowali ze szkołą Berufsschule Paulo VI z miasta Fortaleza w Brazylii. Za pomocą własnoręcznie wykonanych rysunków na   torbach uczniowie z obu szkół w Polsce i w Brazylii pokazali rzeczy typowe dla swojego kraju. Projekt dał również możliwość nawiązania nowych przyjaźni, ponieważ językiem komunikacji był język niemiecki, którego uczniowie uczą się od kilku lat.

Projekt koordynowali nauczyciele języka niemieckiego: Ewa Kojder i Sabina Buczek (Przeworsk) oraz Déborah Evelyn de Aquino Martins (Fortaleza).

 

DP/SP nr 1 Przeworsk