To już druga kolizja na krzyżówce

W poniedziałek, 10 maja na skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II i Słowackiego doszło do kolizji dwóch pojazdów. To nie pierwsze tego typu zdarzenie w tym miejscu.

 

Do kolizji pojazdów doszło w godzinach wieczornych.

– Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci. Do podobnej sytuacji w tym samym miejscu doszło 23 kwietnia, tuż po wprowadzeniu tymczasowej zmiany organizacji ruchu. Wówczas kierująca renaultem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem.

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II, Kraszewskiego, Grunwaldzkiej i Słowackiego obowiązuje od około trzech tygodni.

– Wielu kierowców, jeżdżąc „na pamięć”, nie dostrzega oznakowania pionowego, co powoduje zagrożenie bezpieczeństwa. Policjanci apelują do wszystkich zmotoryzowanych o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych – mówi A. Długosz.

 

EK/KPP