Tłumy na Spotkaniu Młodych

Młodzież z Archidiecezji Przemyskiej spotkała się w Jarosławiu na wspólnej modlitwie. Była uroczysta Msza św., adoracja krzyża oraz procesja ulicami miasta. Nie zabrakło koncertów oraz rozmów o życiowych drogach i powołaniu.

 

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej rozpoczęło się w piątek, 22 kwietnia w jarosławskiej Kolegiacie adoracją Krzyża, podczas której zainaugurowano kolejną edycję SMAP. Wieczornej modlitwie przewodniczył abp Adam Szal. Obecni byli także m.in.: abp senior Józef Michalik, bp Krzysztof Chudzio oraz kapłani z jarosławskich parafii.

Następnego dnia do Jarosławia zjechała młodzież z całej archidiecezji, która wzięła udział we wspólnej Mszy św. w Kościele pw. Bożego Ciała oraz w Kościele pw. NMP Królowej Polski. Po południu na placu przed Kolegiatą odbywały się koncerty. Przed licznie zgromadzoną młodzieżą wystąpili m. in.: księża i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, czyli zespół „SPES”, a po nim zespół „Bankruci”, który wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji poprowadził koncert ewangelizacyjny. Pomiędzy koncertami młodzież wzięła udział w tańcach integracyjnych prowadzonych przez Diakonię Tańca Uwielbienia Archidiecezji Przemyskiej. Koronkę do Bożego Miłosierdzia poprowadzili młodzi z Replay.Panama, którzy zachęcali uczestników spotkania do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży. Wieczorem odbyła się procesja ulicami miasta z Najświętszym Sakramentem oraz Wieczór Chwały. Spotkanie młodych zakończyły podziękowania ks. abpa Adama Szala, metropolity przemyskiego skierowane do młodzieży, kapłanów, władz miasta oraz instytucji, które przyczyniły się do organizacji tego przedsięwzięcia.

W przyszłym roku młodzież Archidiecezji Przemyskiej spotka się w Sanoku.

EK