Takiej zmiany nawyków żywieniowych sama się nie spodziewałam…

Do pełni lata już możemy odliczać dni! To bardzo cieszy! Ale pewnie nie wszystkich. Boisz się pobytu na plaży, wesela albo gorszego samopoczucia w upały? Nie ma co się bać, nie ma co szukać wymówek, trzeba działać!

– Najważniejsza na diecie nie jest przemiana wizualna, ale zmiana nawyków żywieniowych, poprawa samopoczucia i ewolucja która zachodzi w głowie, bo to podstawa! Ja, jako dietetyk po prostu staram się podejść do każdego po ludzku, biorąc pod uwagę wszystkie problemy, z którymi zmaga się pacjent. – mówi Pani dietetyk Wioletta Mendroń. Zobaczcie sami jakie jeszcze zmiany przeszła podczas kuracji online Katarzyna, bo -25kg widać gołym okiem!

Jak przebiegał u Pani ten proces? Czy początki były bardzo trudne?
Bywały lepsze i gorsze dni. Szczerze to nie jest cały czas lekkie, fajne i przyjemne i to dobrze. Gdyby tak było to każdy jadł by pod korek tył ile się da i chodził do dietetyka przez trzy miesiące, budując sylwetkę
marzeń. Momentami było ciężko, ale bardzo się cieszę że w tej drodze miałam właśnie Panią dietetyk. W takich trudnych momentach, kiedy waga stała, kiedy nie szło to był obok mnie ktoś, kto mnie wspierał, kto wytłumaczył mi dlaczego tak jest, kto mnie czasem hamował, kto mnie czasem popychał. Organizm to nie robot – tego nauczyła mnie Pani Wiola. Dobrze mieć kogoś kto to rozumie i wszystko wyjaśnia. Sama redukcja to proces, któremu warto się oddać, ponieważ w ten sposób walczy się nie tylko o lepszą sylwetkę, ale również o lepsze samopoczucie, zdrowie psychiczne.

Jakie błędy żywieniowe popełniała Pani wcześniej i jakie zmiany zaszły podczas procesu?
Popełniałam wszelkie możliwe błędy, od bezmyślnego jedzenia fast foodów, słodyczy i bezwartościowych produktów, po małą ilość aktywności. Niby znałam podstawowe zasady żywienia, ale ich nie przestrzegałam. Zaszły ogromne zmiany, zwłaszcza w mojej głowie. Pani Wiola nauczyła mnie, że dieta to nie ciężka restrykcja. Miałam smaczne diety dostosowane do mnie, najbardziej lubiłam wrapy z warzywami i a’la pizzę na szybko – były taką smaczną odskocznią, a jednocześnie zdrową. A, no i najważniejsze – mimo braku czasu – wygospodarowałam go na bieganie, co pokochałam! Zyskałam nową pasję, co mnie dodatkowo motywowało.

Jak ocenia Pani współpracę?
Współpraca z panią dietetyk była świetna: duża elastyczność, dietetyk stawia na pacjenta i dopasowuje system do niego. Szczególnie w momentach kryzysu Pani Wiola była ogromnym wsparciem wiedziała, kiedy warto mnie zmotywować ale kiedy też trochę odpuścić. Nie stawiała diety ponad wszystko, ale rozumiała, że jestem człowiekiem, że mam potrzeby czasem zjeść coś niezdrowego, albo po prostu nie mam możliwość zjeść innego posiłku w moim trybie pracy.  W naszym procesie dbała bardzo mocno o komfort psychiczny, co później przełożyło się na długotrwałe zmiany. Pokazała mi, że nie muszę zmieniać swojego życia, ale wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian i efekt będzie widoczny. Współpraca była pod wieloma względami fantastyczna i naprawdę z całego serca polecam tą panią dietetyk lepszej nie znajdziecie.

Chcesz w końcu raz na zawsze uporać się ze zbędnymi kilogramami, zadbać o swoje zdrowie i nauczyć zdrowo, ale smacznie jeść? Lato to jest ten najlepszy czas! Świeże warzywa, owoce, więcej ruchu. Zdążysz jeszcze przed urlopem zgubić pierwsze kilogramy! Zapisz się na bezpłatną konsultację dietetyczną online lub stacjonarnie
i zacznij działać.

Na takiej konsultacji dietetyk:
– wykona analizę składu ciała
– omówi wszystkie wyniki (masa ciała, zawartość tłuszczu, mięśni, wiek metaboliczny)
– poda Twoje zapotrzebowanie kaloryczne
– omówi możliwe ścieżki wspólnej pracy nad Twoimi nawykami

Zapisz się przez formularz na stronie internetowej lub telefonicznie.

PROJEKT ZDROWIE

POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE

e-mail: jaroslaw@projektzdrowie.info

ul. 3 Maja 28A, 37-500 Jarosław

tel: 662 997 776

https://jaroslaw.projektzdrowie.info/

 dietetyk mgr Wioletta Mendroń