Szkoły szykują się na powrót uczniów

Wakacje to czas, kiedy w szkołach nie ma uczniów, ale to nie znaczy, że w szkołach nic się nie dzieje. Jak co roku letnia przerwa jest wykorzystywana przez samorządy i dyrekcje placówek oświatowych do przeprowadzenia najpilniejszych prac remontowych.

 

W Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu odmalowana została lamperia w świetlicy oraz w dwóch salach lekcyjnych. Odświeżono też pomieszczenia gospodarcze.

W Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego prace malarskie objęły jedną salę lekcyjną i gabinet vice dyrektora. Odnowiona została też lamperia korytarza na I piętrze.

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w ramach projektu „Dostępna Szkoła” zaplanowano wymianę schodów wejściowych do budynku, generalny remont łazienki z przystosowaniem jej dla osób niepełnosprawnych oraz montaż nowych obrotowych drzwi w budynku szkoły.

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Baśki Puzon odmalowane zostaną sale lekcyjne oraz korytarze. Malowanie sal lekcyjnych i sekretariatu zaplanowane zostało również w Szkole Podstawowej nr 6 w Jarosławiu.

Zaś malowanie oddziału przedszkolnego, korytarzy, zaplecza kuchennego, sali lekcyjnej, remont pomieszczeń biurowych, tynkowanie oraz malowanie ściany w sali gimnastycznej – to zadania, jakie w czasie wakacji, wykonane zostaną w Szkole Podstawowej nr 7 im. ks. Stanisława Staszica. W Szkole Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki remont przejdzie plac zabaw.

W Szkole Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego odświeżone zostaną ściany świetlicy oraz łącznika holu przy sali gimnastycznej. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w ramach programu „Dostępna Szkoła” zaplanowano generalne remonty łazienek z przystosowaniem ich dla osób niepełnosprawnych, remonty klatek schodowych również z przystosowaniem ich dla niepełnosprawnych oraz malowanie pomieszczeń gospodarczych w szkole.

Prace remontowe prowadzone są również na terenie Przeworska. Razem z wakacyjnym odpoczynkiem dzieci, rozpoczęła się przebudowa dachu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku. Obecnie trwają prace rozbiórkowe, które zgodnie z umową podpisaną przez Leszka Kisiela, burmistrza Miasta Przeworska prowadzi Firma Remontowo-Budowlana z Piwody. W postępowaniu przetargowym koszt prac został wyceniony na przeszło 436 tys. zł brutto.

– We wrześniu, nowy rok szkolny uczniowie i nauczyciele SP3 rozpoczną już pod nowym dachem – informuje Urząd Miasta Przeworska.

Mniejsze i większe prace remontowe prowadzone są również na terenie gmin. Wszystkich nie sposób wymienić. Na przykład przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobkowicach trwa budowa hali sportowej. Ocieplana jest Szkoła Podstawowa im. prof. Stefana Myczkowskiego w Jankowicach. Na terenie Ryszkowej Woli powstają dwa obiekty sportowe – sala gimnastyczna oraz sztuczne boisko. Pełną parą idą też prace przy budynku dawnych koszar austriackich w Radymnie, który będzie służył uczniom miejscowej szkoły podstawowej. Prace, które obecnie najbardziej rzucają się w oczy, obejmują remont parkingu pomiędzy halą sportową a budynkiem magistratu oraz przebudowę drogi przebiegającej wzdłuż Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939, która poprzez jej znaczne poszerzenie ma wydatnie poprawić bezpieczeństwo drogowe uczniów przywożonych do szkoły. Wyraźne postępy widoczne są także przy przebudowie ciągu pieszego łączącego główny bieg ul. Lwowskiej z kompleksem szkolnym i urzędem.

EK, fot. UM, UG