Szczepimy się na festynach

Mobilne punkty szczepień przeciwko COVID-19 odwiedzają kolejne miejscowości. Promocja odbywa się w ramach różnego rodzaju imprez rozrywkowych, festynów i pikników oraz pod kościołami. Ci, co zaszczepili się wcześniej, często musieli czekać w kolejkach. Decydujący się teraz mogą liczyć na nagrody i dobrą zabawę.

 

W ostatnią niedzielę na plaży miejskiej nad ZEK-iem w Radymnie odbył się Piknik Rodzinny „Razem po Zdrowie” z możliwością zaszczepienia się. Przygotowano szczepionki Pfeizer i Johnson, a ponadto była loteria dla zaszczepionych, animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami i muzyka na żywo z zespołem Family Power. Nie zabrakło także popularnych dmuchańców. Imprezę zorganizowało miasto wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

W Sieteszy gm. Kańczuga w niedzielę zapewniano mieszkańcom gminy transport do mobilnego punktu szczepień. Dowożono także chętnych do szczepienia z całej gminy. Zabierano ich spod kościołów, a za tydzień w niedzielę 29 sierpnia Koło Gospodyń Wiejskich w Krzeczowicach zaprasza na festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień. Tydzień później podobny festyn będzie w Pantlowicach.

W minionym tygodniu szczepiono także w Sieniawie. Wystarczyło tylko przyjść z dowodem osobistym.

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu wspiera Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne, które włączyły się do rządowego programu mającego na celu promocję szczepień przeciw COVID-19. Szczepili już Wietlinie, Muninie, Boratynie i Morawsku. W ostatnią niedzielę byli w Dobkowicach i Surochowie, a w sobotę 28 sierpnia będzie można ich spotkać w Jankowicach. W niedzielę będą w Koniaczowie i Bukowinie. W pierwszą niedzielę września punkt szczepień COM będzie dyżurował w Cieszacinie Małym. Tydzień później w Lutkowie.

Mobilne punkty szczepień będzie można spotkać w całym regionie podczas zapowiadanych pikników i festynów. Trudno podsumować wszystkie miejscowości, które już odwiedziły i zapowiedzieć planowane imprezy ze szczepieniami w programie. Każdy, kto zechce skorzystać z możliwości zaszczepienia nie powinien mieć problemu, tym bardziej że nie ma rejonizacji i można wybrać się do dowolnego punktu.

erka