Szczepienia coraz popularniejsze

W regionie trwają szczepienia przeciw COVID-19. Powstają kolejne punkty szczepień. Trafiają do nas nawet mieszkańcy Małopolski, Śląska czy Warszawy, skuszeni krótkimi terminami i brakiem kolejek.

 

Punkt Szczepień Powszechnych znajdujący się w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Jana Pawła II w Jarosławiu był pierwszym tego typu miejscem na terenie Podkarpacia. Podmiotem prowadzącym punkt jest Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jarosławiu.

Od otwarcia punktu 19 kwietnia, zaszczepionych zostało ponad 4 tysiące osób. Poza mieszkańcami powiatu jarosławskiego, licznie przyjeżdżają zaszczepić się u nas również mieszkańcy Małopolski, Śląska, czy Warszawy. Dziennie jest to ponad 300 osób, a dzięki temu że pracujemy na trzech stanowiskach, 10 godzin dziennie, przez siedem dni w tygodniu, udaje się nam unikać kolejek. Szczepiący się nie muszą długo czekać ani gromadzić się przed wejściem. Mamy zapewnioną ciągłość dostaw kolejnych dawek, obecnie szczepimy Pfizerem. Dokładamy wszelkich starań, by wszystko przebiegało sprawnie – mówi Joanna Zaborowska, kierownik Działu Jakości i Promocji Zdrowia Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Na szczepienie można się zapisać przez internetowe konto pacjenta, pod numerami 989 lub 722-040-270, 785-007-361, 722-020-770.

 

Kolejny punkt

W piątek, 7 maja, na terenie miasta ruszył kolejny punkt szczepień. Powstał on przy współpracy Burmistrza Miasta Jarosławia z przychodnią Med-Jar. Punkt znajduje się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu przy ul. Kraszewskiego. Tu również podawana jest szczepionka firmy Pfizer. Na szczepienie można się zarejestrować przez stronę internetową pacjent.gov.pl, poprzez infolinię – 989 lub pod numerami przychodni: 16 624-86-90 lub 16 621-01-16.

 

Powiat przeworski

Pierwszy w powiecie przeworskim Punkt Szczepień Powszechnych został uruchomiony pod koniec kwietnia w Kańczuckim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Parkowej z inicjatywy samorządu powiatowego przy współpracy z samorządem miasta i gminy Kańczuga. Szczepienia wykonuje zespół z SP ZOZ w Przeworsku. Rejestracja możliwa jest za pomocą internetowego konta pacjenta lub telefonicznie pod nr tel.: 16 649-15-88, 16 649-15-45, 16 649-16-95. We wtorek, 4 maja, ruszyły też szczepienia populacyjne w Przychodni A-W-Med w Przeworsku, przy ulicy Kilińskiego. Zapisy na szczepienie można dokonać pod numerem tel: 989, 16 648-38-14, poprzez IKP: pacjent.gov.pl lub mailowo: szczepienia@awmed.eu

 

Czym się kierujemy?

Z rozmów wynika, że zainteresowanie szczepieniami rośnie, choć pobudki jakimi się kierujemy, bywają różne. Jedni boją się zakażenia i ciężkiego przebiegu choroby, inni są zdania, że choć szczepienia nie są obowiązkowe, to wkrótce szczepienie może dużo ułatwić w codziennym życiu, np. podczas wizyty u lekarza czy wyjazdu na wakacje. Potwierdza to jeden z naszych rozmówców, który zwraca też uwagę na organizację szczepienia, którą ocenia bardzo dobrze:

Dowiedziałem się od znajomego, że można się zarejestrować i zaszczepić jeszcze tego samego dnia. Na szczepienie wchodzi się od razu, nie ma kolejek. Najpierw mierzenie temperatury, ankieta, krótki wywiad i szczepienie. Wszystko trwało może z 15 minut – relacjonuje Piotr, który na początku maja przyjął pierwszą dawkę w Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Jana Pawła II w Jarosławiu.

 

DP ./fot. Powiat Przeworski