Three flags of the EU and Poland on flagpoles on the sides. Flags on a blue background. Place for text. Polish flag. European Union. Commonwealth. 3D illustration.

Szanowni Państwo,

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. To czas, który ma ogromne znaczenie dla naszej wspólnej przyszłości.

Unia Europejska to nie tylko wspólnota gospodarcza, ale przede wszystkim wspólnota wartości i praw, które powinny chronić nas wszystkich. Wielu osobom wydaje się, że Bruksela i Strasburg są daleko i że te sprawy nas nie dotyczą. Niestety ostatnie niekorzystne decyzje, wzbudzające ogromne emocje społeczne jak chociażby sprawa relokacji uchodźców, Zielonego Ładu czy próby ograniczenia niezależności państw w podejmowaniu decyzji, pokazały, że Unia Europejska jest bliżej niż myślimy i zaczyna zaglądać do domu każdego z nas. Decyzje podejmowane w Brukseli mają bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie – od polityki rolnej, przez prawa pracownicze, po ochronę środowiska. Dlatego tak istotne jest, abyśmy wszyscy aktywnie wzięli udział w wyborach, które kształtują przyszłość Europy i każdego z Nas.

Pragnę serdecznie zachęcić Państwa do wzięcia udziału w tym ważnym procesie demokratycznym.

KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY. To nasza szansa, aby wyrazić swoje zdanie i wpłynąć na kierunek, w jakim będzie podążać nasze życie. Warto pamiętać, że możemy zagłosować tylko na JEDNEGO KANDYDATA. Dlatego tak ważne jest, abyśmy dokonali świadomego wyboru i wybrali ludzi, którzy są skuteczni oraz uosabiają nasze wartości i potrzeby. NIE POZWÓLMY, aby Nasze głosy pozostały niesłyszane. Nie zapominajmy, że tylko dzięki WSPÓLNEMU zaangażowaniu możemy mieć REALNY WPŁYW na decyzje, które dotyczą nas wszystkich. Państwa głos jest KLUCZOWY w budowaniu silnej Polski w Europie.

Spotkajmy się przy urnach wyborczych i ZADECYDUJMY o naszej przyszłości.

 

Z wyrazami szacunku,

Anna Schmidt

Poseł na Sejm RP