Szafowanie dla Kasi zakończone sukcesem

W połowie marca miał miejsce finał akcji Szafowanie, o której pisaliśmy w styczniu tego roku. Jej celem była zbiórka używanej odzieży mająca pomóc 7-letniej Kasi, czekającej na kosztowną operację.

 

Akcja Szafowanie zorganizowana została przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mołodyczu oraz Fundację Po Pierwsze. Celem była pomoc dla Kasi Kośmider, która urodziła się w październiku 2014 r. z bardzo rzadką chorobą genetyczną: dysplazją diastroficzną. Dziewczynka przeszła już kilka operacji, ale czekają ją kolejne. Niestety, są dość kosztowne. W ramach akcji przez kilka miesięcy zbierana była odzież zdatna do użytku, koce, pościel, firany itp. Zbiórka trwa we wszystkich świetlicach na terenie gminy Wiązownica, Stary Dzików, Oleszyce i Sieniawa, a także w parafiach i szkołach (jako jeden z pierwszych przyłączył się Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu).

Finał Akcji odbył się w piątek, 11 marca w Świetlicy Wiejskiej w Mołodyczu. Gościem specjalnym imprezy miała być piosenkarka Beathris, ale nie pojawiła się ze względów zdrowotnych. Mimo to organizatorzy mówią o dużym sukcesie akcji, bowiem dzięki zbiórce na konto Kasi trafiło ponad 15 tys. zł! Do osiągnięcia celu, jakim ustalono kwotę 129 tys. zł potrzebną na operację stóp, brakuje już nie wiele. Kto chce, może wspomóc Kasię na stronie: https://mam-serce.org/kasia-kosmider/

 

DP