Koncert "Trzech Pianistów" zgromadził wielu miłośników muzyki klasycznej.

Święto muzyki klasycznej

Występem Bogusława Morki oraz Renaty Johnson-Wojtowicz zakończył się Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej, który odbywał się w terminie od 25 lutego do 4 marca. Występ poprzedził koncert „Trzech Pianistów”.

 

W czwartek, 2 marca scena Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu należała do „Trzech Pianistów” – Michała Rota, Marcina Kasprzyka i Łukasza Stanisławczyka. Niezwykłe interpretacje i brawurowe wykonania wirtuozowskich kompozycji pokazały ogromny potencjał i doskonały kunszt tych znakomitych artystów. To wszystko zostało docenione przez zgromadzoną publiczność owacjami na stojąco. Koncert prowadził Bogusław Pawlak.

Natomiast podczas koncertu finałowego wystąpił obdarzony niezwykle pięknym głosem o ciepłej barwie ogólnoświatowy tenor Bogusław Morka, który zabrał słuchaczy w niezwykłą podróż muzyczną oraz Renata Johnson-Wojtowicz, wspaniała sopranistka, doskonale znana w jarosławskim środowisku muzycznym. Podczas koncertu „Vivo Amore”, rozbrzmiały najpiękniejsze arie operowe i operetkowe, których tematem była miłość. Artystom towarzyszył zespół „Allegro” pod kierownictwem prof. Marka Pająka.

EK, fot. CKiP