Święto muzyki fortepianowej

Święto muzyki fortepianowej

13 października 2021 0 przez geistchen

W czwartek, 7 października rozpoczął się Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej. Wydarzenie, jak co roku zgromadziło nie tylko wybitych artystów, ale i wielu miłośników muzyki.

 

Inauguracja festiwalu odbyła się w czwartkowy wieczór. Rozpoczęło ją odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej pianistce Marii Turzańskiej, która zawisła w Panteonie Wybitnych Osobistości Jarosławia. Odsłonięcia tablicy dokonali: Dariusz Tracz, zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Tomasz Wywrót, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Tablicę według projektu Stanisława Lenara wykonał Klaudiusz Nowak. Po odsłonięciu tablicy w Sali Lustrzanej miał miejsce recital Renaty Johnson-Wojtowicz oraz Marcina Kasprzyka, który rozpoczął to wyjątkowe święto.

Zaś w sobotę, 9 października przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Chór Insieme, Zespół Wokalny Luna Plena oraz Orkiestra Fresco Sonare.

To nie koniec uczty muzycznej w naszym mieście. Już w sobotę, 14 października w Kolegiacie pw. Bożego Ciała odbędzie się recital organowy Macieja Woty. Zaś na zakończenie festiwalu wystąpi Soyka Kwintet.

 

EK