Świecką drogą do świętości

Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu przygotowuje się do uroczystości nadania imienia szkole. Patronem placówki będzie Służebnica Boża Anna Jenke. W ramach cyklu wielkopostnych spotkań z przyszłą patronką, społeczność szkoły uczestniczyła w prelekcji Stanisława Lenara i księdza Witolda Burdy.

 

Ze względu na obowiązujące przepisy pandemiczne spotkanie mogło odbyć się tylko za pomocą Internetu. Jego inicjatorem był dyrektor szkoły ks. dr Grzegorz Delmanowicz. – Stanisław Lenar był uczniem i późniejszym współpracownikiem Anny Jenke oraz autorem jej obrazu, który oficjalnie zostanie odsłonięty w dniu uroczystości nadania szkole imienia, planowanej na czerwiec br. – podkreślają inicjatorzy tego wydarzenia. W czasie spotkania profesor Lenar zaprezentował wspomniany obraz , wyjaśnił jego symbolikę oraz podzielił się wspomnieniami. Natomiast spotkanie z ks. dr. Witoldem Burdą, postulatorem wznowionego procesu beatyfikacyjnego Anny Jenke – jak mówią jego uczestnicy, poszerzyło wiedzę o tym, czym są, jak przebiegają procesy beatyfikacyjne i kanonizacyjne.

Przypomnijmy, że proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Anny Jenke rozpoczął się 26 marca 1993 r. 20 lutego 1999 r. odbyła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. 27 maja 1999 r. zebrana dokumentacja, zamykająca etap diecezjalny, została przewieziona do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Watykanie.

opr. tst