Studentka PWSTE na studiach z Erasmus+ w Portugalii

W semestrze zimowym roku akademickiego 2021/22 studenci PWSTE z Jarosławia przebywali na studiach zagranicznych w ramach programu Erasmus+ w Portugalii kontynentalnej i na Azorach oraz w Chorwacji i Rumunii. Wrażeniami z pobytu dzieli się Aleksandra Kusiak, studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej naszej Uczelni, która semestr zimowy spędziła w Portugalii na INSTITUTO POLITECNICO DO PORTO – School of Education of Porto.

 

Prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, JM Rektorniezmiennie zachęca studentów jarosławskiej PWSTE do wyjazdów zagranicznych na studia i praktyki do partnerskich instytucji z programem Erasmus+. Wyjazdy studenckie z Erasmusem+, za których realizację jest odpowiedzialna mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+rozszerzają horyzonty i są cenną inwestycją w przyszłość – zaznacza REKTOR.

„Namawiamy wszystkich studentów do podejmowania inicjatyw związanych z wyjazdami, gdyż Erasmus+ to wspaniała szansa na naukę nowego języka obcego i doskonalenie jego znajomości na każdym poziomie zaawansowania. Mobilność pomaga złamać rutynę dotychczasowego studiowania i mobilizuje do aktywności, natomiast podróżowanie zmienia perspektywę postrzegania otaczającego nas świata i umożliwia lepsze poznanie samego siebie. Rozwijane są zdolności adaptacyjne – można poznać inne kultury i zawrzeć nowe znajomości z całego świata. Zagraniczne studia wzmacniają wartość dyplomu, z kolei uzyskane za granicą doświadczenie stanowczo zwiększa szanse na zatrudnienie”– zaznacza M. Bojarska. Poniżej prezentujemy wrażenia ze studiów w Porto Aleksandry Kusiak:

„Erasmus+ to świetny program dla studentów, który pozwala nam na studiowanie gdziekolwiek tylko chcemy. Doświadczenie jakie zyskujemy w czasie tego okresu jest niezastąpione. Ilość nowych osób, które poznajemy, różnorodność kulturowa oraz nowe doświadczenia zapamiętamy na całe życie.

Z perspektywy osoby bardzo nieśmiałej mogę powiedzieć, że ten program pomógł mi w przezwyciężeniu wielu słabych stron mojej osobowości, za co jestem bardzo wdzięczna! Okazja jaką dostałam mieszkania w innym kraju może już się więcej nie powtórzyć, a ja bardzo na tym skorzystałam. Jestem pewna, że zawarte tutaj znajomości oraz doświadczenia pozostaną na całe życie. Uważam, że decyzja studiowania za granicą jest trudna, ale korzyści z tego płynące są nie do opisania!”.

 

NIE ZWLEKAJ! NIE CZEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!