Strażacy wesprą program szczepień

Zgodnie z zapowiedziami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, strażacy zapewnią dojazd do punktów szczepień mieszkańcom mniejszych miejscowości, którzy mają ograniczoną mobilność. W akcji mają wziąć udział zarówno członkowie OSP, jak i PSP.

 

– Osoby mieszkające w mniejszych gminach, których mobilność jest z tego powodu ograniczona, będą miały zagwarantowany dojazd do punktów szczepień dzięki wsparciu strażaków PSP oraz ochotników OSP – przekazał szef KPRM Michał Dworczyk. Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas konferencji prasowej, transport powinien być przeznaczony dla osób posiadających orzeczenie o znacznym stopni niepełnosprawności oraz dla seniorów. Działaniami związanymi z koordynowaniem akcji zajmą się strażacy PSP, natomiast za transport osób odpowiadać mają członkowie OSP.

Informacje przekazane podczas konferencji prasowej potwierdza oficer prasowy PSP w Jarosławiu, bryg. Waldemar CzernyszWielu mieszkańców, zwłaszcza wsi może mieć trudności z dotarciem do wyznaczonych miejsc szczepień. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji wśród osób niepełnosprawnych, z pomocą pospieszą jednostki samorządowe przy wsparciu wytypowanych jednostek OSP. Strażacy będą również docierać do mieszkańców z informacjami o tym, gdzie, kiedy i dlaczego należy się szczepić – informuje strażak.

JR