Strażacka rywalizacja

Sportowa rywalizacja, wyjątkowa atmosfera oraz strażacki doping – to wszystko towarzyszyło Miejsko-Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym, które odbyły się w sobotę, 15 czerwca.

 

Ponad 2 godziny trwały zmagania 13 drużyn OSP z terenu Miasta i Gminy Sieniawa, w tym jednej żeńskiej (Sieniawa) i trzech młodzieżowych (Sieniawa, Pigany, Rudka), które swoje umiejętności zweryfikowały na płycie sieniawskiego stadionu.

Zawody rozpoczął przegląd pododdziałów prowadzonych przez dowódcę dh Kacpra Ciurko. Następnie gości powitał komendant miejsko-gminny ZOSP RP w Sieniawie dh Eryk Ceglak, a oficjalnie wydarzenie otworzył burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Witold Mrozek.

Strażacy sprawdzali swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Oceniała je komisja sędziowska, której przewodniczył mł. bryg. Adam Jurkiewicz z KP PSP w Przeworsku.

Na najwyższym stopniu podium w grupie A stanęła jednostka OSP „Orzeł” Sieniawa, II m-ce zajęła OSP Leżachów, III m-ce OSP Czerce, IV m-ce OSP Rudka, V m-ce równorzędnie OSP Dybków i OSP Czerwona Wola, VI m-ce OSP Dobra, VII m-ce OSP Pigany i VIII m-ce OSP Wylewa. I m-ce w grupie C zajęła jednostka OSP „Orzeł” w Sieniawy. Spośród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych najlepiej zaprezentowała się OSP MDP „Orzeł” Sieniawa i zaraz za nią OSP MDP Rudka i OSP MDP Pigany. Drużyny uhonorowano pucharami, dyplomami, nagrodami pieniężnymi oraz rzeczowymi w postaci sprzętu strażackiego.

Zawody były też okazją do uhonorowania przez Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP Brązową Odznaką „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” druhny OSP MDP Sieniawa Marysi Mikulskiej z okazji uzyskania wysokich wyników w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – zdobycia I miejsca w eliminacjach powiatowych i II miejsca w eliminacjach wojewódzkich oraz zakwalifikowania do etapu centralnego.

 

DP/UMiG Sieniawa