Stadion MOSiR zachwyca wyglądem

Jarosław: Dobiega końca przebudowa stadionu MOSiR przy ul. Piekarskiej. Niewykluczone, że obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze w tym miesiącu.

 

Prace przy przebudowie stadionu rozpoczęły się w połowie grudnia 2018 roku. Miały one nie tylko poprawić estetykę tego miejsca, ale i funkcjonalność. Nie jest tajemnicą, że stadion, nazywany przez jarosławian potocznie „szkolnym” przez ostatnie lata popadał w coraz większą ruinę. Jakby tego było mało w 2010 roku wybuchł pożar, który zniszczył zabytkową trybunę. Dlatego też w ciągu ostatnich lat, władze miasta podjęły starania, aby odmienić jego wizerunek.

Roboty podzielono na dwa etapy. W pierwszym wykonano m.in.: boisko trawiaste do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, oświetlenie płyty boiska, bieżnię lekkoatletyczną z czterema torami o długości 400 m i z sześcioma torami o długości 100 m, trybuny ziemne z trzema rzędami siedzisk w południowej i wschodniej części obiektu, a także skocznię do skoku w dal i trójskoku oraz do skoku o tyczce i skoku wzwyż oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Drugi etap modernizacji, który trwa do tej pory miał się zakończyć w 2020 roku, jednak prace nieznacznie się przeciągnęły.

– Przewidywany termin oddania obiektu do użytku to kwiecień 2021 roku – informuje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia.

Drugi etap prac obejmował m.in. budowę pozostałych części trybun ziemnych, budynku trybuny krytej, budowę placu zawracania wraz z parkingami i wjazdem, wykonanie nasadzeń oraz remont ogrodzenia od ul. Słowackiego i ul. Piekarskiej. Roboty są już praktycznie na ukończeniu.

Inwestycja pochłonęła około 16 mln zł, z czego 2 mln zł pochodziło z dotacji. Prace trwały przeszło dwa lata.

EK