Stadion doczeka się przebudowy

Na środowej (11.10.) konferencji prasowej przedstawione zostały szczegóły dotyczące planowanej inwestycji, na której realizację miasto otrzymało blisko 90-procentową dotację.

 

Konferencja odbyła się na stadionie miejskim przy ul. Budowlanych w Przeworsku. Po przedstawieniu przez burmistrza Leszka Kisiela szczegółów pozyskanej dotacji i planowanej inwestycji, senator Mieczysław Golba przekazał burmistrzowi czek promesy na blisko 8 mln zł.

Koncepcję oraz opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy stadionu miejskiego przy ul. Budowlanych burmistrz Przeworska zlecił już w 2018 r. Obecnie obiekt wybudowany w latach 50. ubiegłego stulecia nie spełnia standardów obiektu piłkarskiego. Dlatego też planowana jest budowa nowego zaplecza socjalnego z krytą trybuną. Zaplecze socjalne przewiduje 4 profesjonalne szatnie z natryskami, pomieszczenia trenerskie, do odnowy biologicznej, toalety wewnętrzne, jak i ogólnodostępne. Zmodernizowane zostaną trybuny boczne, wybudowane będzie oświetlenie treningowe. Modernizacja nastąpi na płycie głównej i treningowej.

Pojawiające się szanse na dofinansowanie inwestycji z obecnej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych okazały się skuteczne. Dzięki wsparciu naszych starań przez senatora RP Mieczysława Golby ósma edycja Polskiego Ładu przyniosła dla naszego miasta pozytywne rozstrzygnięcie. Łączna kwota przebudowy stadionu miejskiego sięga  8 mln 888 tys. zł, Przeworsk otrzymał dofinansowanie w kwocie 7 mln 988 tys. zł, co stanowi prawie 90% wartości inwestycji – wyjaśnił L. Kisiel.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w 2025 roku – roku, w którym klub MKS Orzeł Przeworsk obchodzić będzie jubileusz 80-lecia istnienia – inwestycja powinna zostać ukończona.

 

DP