Sprawcy włamań do altanek zostali zatrzymani

Policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy specjalizowali się w okradaniu ogródków działkowych. Mężczyznom postawiono 21 zarzutów. Grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

 

W marcu br,. dwaj mężczyźni weszli na teren ogródków działkowych w Jarosławiu. Po wyważeniu drzwi jednego z domków oraz znajdującej się tam szopy wynieśli na zewnątrz wszystkie cenniejsze przedmioty. W ten sposób przygotowali je do transportu. Niestety, ku ich nieszczęściu nadszedł właściciel działki, który zauważył samochód sprawców oraz należące do niego przedmioty. Mężczyzna wezwał policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Jak się później okazało, chwilę wcześniej byli oni legitymowani przez policjantów w okolicy ogródków działkowych.

– Policjanci ustalili, że 24-letni mieszkaniec Jarosławia oraz 22-letni mieszkaniec gminy Pruchnik, od października 2019 r., okradali altanki działkowe na terenie Jarosławia, Jodłówki oraz Przemyśla. Policjanci z wydziału kryminalnego łącznie przedstawili im 21 zarzutów – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Sprawcy włamań do altanek najczęściej zabierali pozostawione w nich narzędzia, elektronarzędzia, butle gazowe, sprzęt i urządzenia ogrodnicze, ale ich łupem padały również nalewki i soki domowej roboty.

Łączna wartość strat właścicieli altanek została oszacowana na blisko 20 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali znaczną cześć skradzionego mienia.

Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawiania wolności.

EK/KPP