Sprawca napadów na sklepy zatrzymany

Młody mężczyzna napadał na sklepy w Jarosławiu. Za pomocą noża terroryzował obsługę i żądał wydania pieniędzy. Wpadł na dworcu PKP w Jarosławiu, tuż po tym, jak Policja zdecydowała się na opublikowanie jego wizerunku.

 

Do pierwszego rozboju doszło w poniedziałek, 7 września w godzinach popołudniowych. Do jednego ze sklepów przy ul. Limanowskiego wszedł mężczyzna w maseczce. Trzymając w ręku nóż zażądał wydania utargu. Kiedy przestraszona ekspedientka spełniła jego żądania, mężczyzna zbiegł. W sobotę, 12 września do KPP w Jarosławiu wpłynęło podobne zgłoszenie, tym razem dotyczyło ono ul. Kraszewskiego. Sprawca działał podobnie jak w poprzednim przypadku. Zbieżny był także rysopis zapamiętany przez świadków zdarzenia. W poniedziałek, 14 września Policja opublikowała portret sprawcy, uchwycony przez kamerę monitoringu. Już następnego dnia mężczyzna został zatrzymany przez jarosławskich kryminalnych na terenie dworca PKP w Jarosławiu.

– Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Śledztwo w tej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Jarosławiu.

– Sprawca usłyszał już zarzuty – potwierdza Bożena Harasz-Wołoszyn, zastępca Prokuratora Rejonowego w Jarosławiu

Przestępstwa, których się dopuścił, zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

EK