Sprawca dostał mandat, poszkodowanemu grozi więzienie

Do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat grozi 41-letniemu mieszkańcowi gminy Jarosław, który kierował samochodem osobowym pod wpływem alkoholu. Możliwe, że nietrzeźwemu kierowcy uszłoby to na sucho, gdyby nie fakt że w tył pojazdu, którym się poruszał uderzył 26-letni mieszkaniec gminy Pruchnik kierujący audi.

 

We wtorek, 20 października po godz. 8, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich w Pruchniku. – Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący audi, 26-letni mieszkaniec gminy Pruchnik, nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego najechał na tył opla – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu uczestników zdarzenia.

– Okazało się, że sprawca kolizji był trzeźwy. Badanie kierującego oplem, 41-letniego mieszkańca gminy Jarosław wykazało 0,80 promila alkoholu w jego organizmie – podkreśla A. Długosz.

W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległy tylko pojazdy. Żaden z kierujących nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem, natomiast pokrzywdzony 41-latek za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

 

EK/KPP, fot. erka