SPR JKS San wygrywa w Płocku

PIŁKA RĘCZNA KOBIET: W pierwszym meczu nowego roku piłkarki ręczne SPR JKS San wygrały po rzutach karnych w Płocku z ekipą SMS-u ZRP III. Nasz zespół początek pojedynku nie miał zbyt udany, ale po przerwie znacznie się rozkręcił. W zespole czarno-niebieskich motorem napędowym była Amanda Szymborska, która zdobyła w tym pojedynku aż 11 goli.

SMS ZRP III Płock – SPR JKS San Jarosław 28:28 (16:11) k. 1:3

JKS San: S. Kubisztal, Kulpa, Mitura – Borowska 1, Wicińska 4, Bartoszek 1, Wilczak, Zięba 3, Świerk 1, Stachowicz, Rychlicka 1, Pazdro 4, Motowidło 1, Szymborska 11, Dębiak 1.

Kary: 14 i 4 min.

Szczypiornistki do rywalizacji wróciły po miesięcznej przerwie. W jarosławskim klubie w tym czasie nie próżnowano. Działacze dopinali bowiem wszystkie sprawy organizacyjne dotyczące funkcjonowania jednego wspólnego klubu piłki ręcznej w mieście, kontynuatora tradycji JKS. Nie „obijały” się w tym czasie też nasze dziewczyny, które solidne trenowały. Z Płocka jarosławianki wróciły z tarczą chociaż w pierwszej połowie były jakby ospałe. Brakowało im pewności siebie, szwankowała gra w ataku, dużo było błędów w defensywie. W efekcie gospodynie dość szybko przejęły kontrolę i wypracowały sobie kilka bramek przewagi.

Po zmianie stron zmieniła się też postawa naszej drużyny. SPR JKS San zagrał odważniej. Widać, było, że zaczyna się rozkręcać z minuty na minutę. Rywalkom nie było już tak łatwo przedzierać się przez defensywę a jarosławianki goniły wynik. Do remisu udało się doprowadzić w 49 minucie. Notowano wówczas rezultat po 23. Od tego momentu oba zespoły walczyły jak równy z równym, bramka za bramkę. Ostatecznie w regulaminowym czasie skończyło się remisem po 28 i do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były rzuty karne, które znacznie lepiej wykonywały nasze dziewczyny.

POZOSTAŁE MECZE: Wesoła – Korona 25:31 (9:13); AZS AWF – AZS UMCS 30:27 (15:13); Varsovia – Karczew przeł. na 20 stycznia; Uniwersytet – Radom przeł. na 13 stycznia.

1. AZS AWF Warszawa 9          24        254-201
  2. Korona Kielce 8          21        261-176
  3. Varsovia Warszawa 7          18        270-162
  4. Wesoła Warszawa 8          15        219-224
  5. MKS Karczew 7          12        162-150
  6. AZS UMCS Lublin 8          12        208-196
  7. APR Radom 7          6          170-212
  8. SPR JKS San Jarosław 9          5          195-262