Siostry Szymborskie po kilku latach pożegnały się z Jarosławiem.

SPR JKS San miał wolne

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Szczypiornistki pierwszej ligi rozpoczęły nowy sezon. Zespół SPR-u JKS San Jarosław miał jeszcze wolny weekend, bo mecz z APR-em Radom został przełożony. Grały inne zespoły.

 

– To będzie dla nas trudny sezon. Nie ma co ukrywać. Można powiedzieć, że w pewnym sensie robimy trochę krok w tył, tak by móc w przyszłości pójść do przodu. Drużyna jest odmłodzona, wsparta tylko kilkoma doświadczonymi zawodniczkami. Zobaczymy jak poradzi sobie w lidze. Mamy nadzieję, że kibice obdarzą ją kredytem zaufania – mówią działacze klubu. Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Piłki Ręcznej JKS, które od jakiegoś czasu działa wspólnie z Sanem kilka lat temu odbudowało jarosławski szczypiorniak, kontynuując tradycje tej dyscypliny działającej wcześniej pod szyldem JKS-u. Klub wrócił na parkiety II ligi, następnie rywalizował w I lidze by w znakomitym stylu wywalczyć awans do superligi. Działacze stowarzyszenia zbudowali zespół superligowy, który bez problemu utrzymał się w elicie, co jak pokazują ostanie lata jest dziś rzadkością. Działacze stowarzyszenia wrócili do nazwy JKS i czarno-niebieskich barw, stworzyli również logo klubu, wykorzystywane w rozgrywkach II, I ligi i superligi. Stowarzyszenie nie przestało funkcjonować i wciąż pozostaje jedynym spadkobiercą historii jarosławskiej piłki ręcznej. Po połączeniu z Sanem jest klubem, który oprócz szkolenia grup młodzieżowych prowadzi również I ligowy team seniorek. W poprzednim sezonie zespół SPR JKS San przez długi czas znajdował się w samym czubie tabeli rozgrywek, ostatecznie kończąc rozgrywki w środku stawki. Jak będzie teraz? W zespole doszło do kilku zmian. Odeszły między innymi Amanda Szymborska, która trenuje obecnie z Cracovią Kraków, Iga Wicińska wyjechała za granicę, w drużynie zabraknie też Aleksandry Szymborskiej i Dagmary Kulpy. – Dołączyły do nas piłkarki z Zabrza. Jest młoda Ukrainka, ale będziemy stawiać też na zawodniczki z naszych grup młodzieżowych – podkreślają włodarze JKS San. W pierwszej koljce nowego sezonu odbyły się tylko dwa pojedynki. Reszta spotkań została przełożona.

Wyniki: SMS Płock – Handball Warszawa 19-35, Handball Rzeszów – AZS UW Warszawa 29-20. Pozostałe mecze zostały przełożone.