Spotkanie z Michałem Śmielakiem

Końcem maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbyło się spotkanie z Michałem Śmielakiem – autorem bestsellerowych powieści kryminalnych i thrillerów.

 

Autor podczas spotkania z czytelnikami opowiadał o swoim warsztacie literackim, kulisach powstawania książek i planach na kolejne powieści. – Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było literacką podróżą po twórczości naszego gościa – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Instytutu Książki – Dyskusyjne Kluby Książki z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Michał Śmielak pochodzi z Sandomierza. Na swoim koncie ma10 książek napisanych z dreszczykiem emocji i sensacji, przepełnionych dawką humoru. Akcje swoich powieści umieszcza w dobrze znanych przez czytelników miejscach: Bieszczadach, Karkonoszach, Stalowej Woli.

M. Śmielak jest laureatem prestiżowej nagrody przyznawanej na Targach Książki Vivelo w Warszawie. Powieść „Osada” została uznana za najlepszy kryminał 2023 roku.

Opr. EK, fot. MBP