Podczas spotkania czytelnicy chętnie kupowali egzemplarze najnowszej książki „Listy do gestapo” i do pisarki ustawiła się kolejka po autograf.

Spotkanie z Marią Paszyńską

W czytelni przeworskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się kolejne spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

 

Maria Paszyńska znana jest przede wszystkim z poczytnych historycznych sag. Jej cykle „Owoc granatu”- tragiczna historia sióstr z kresów, „Wiatr ze wschodu”- historia miłości Ukrainki i Polaka, czy „Cień sułtana”- opowieści z imperium osmańskiego pełne bitew, zdrad i intryg mają dużo wielbicieli. Autorka wcześniej była prawnikiem, przewodnikiem po Warszawie, a także przygotowywała felietony dla serwisów internetowych i stacji telewizyjnych. Po udanym debiucie powieściami o Warszawie powstały kolejne. M. Paszyńska porusza w nich trudne tematy społeczne i narodowościowe, ale najważniejsi w jej powieściach są bohaterowie. Podczas spotkania pisarka opowiadała czytelnikom m.in. o tym jak ważne dla niej w pisaniu powieści są fakty historyczne i o sposobie pisania – pisze bowiem wszystkie książki ręcznie, bo w ten sposób najlepiej przekazuje swoje myśli. Opowiadała o znaczeniu historii w jej życiu, współpracy z wydawnictwem. Zdradziła też co nieco ze swojego prywatnego życia.

Spotkanie sfinansowane zostało przez Instytut Książki.

Opr. DP/MBP Przeworsk