Spotkanie w Tryńczy

Gminę Tryńcza odwiedziła posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wraz z Bogusławem Urbanem, starostą powiatu Przeworskiego i Ryszardem Jędruchem, wójtem gminy Tryńcza poprowadzili konferencję podsumowująca dotychczasowe efekty współpracy gminy z rządem.

 

Dobrym przykładem jest posterunek policji w Tryńczy, który przed laty został zlikwidowany. Wspólnym wysiłkiem doprowadzono do jego reaktywacji końcem 2018r.. Z pewnością pozytywnie to wpłynęło na poprawienie bezpieczeństwa w okolicy. Posłanka podkreśliła, że poprzez wysiłki i współpracę władz różnego szczebla udało się otworzyć 125 posterunków policji w małych miejscowościach w całej Polsce. Powiedziano wiele o przeprowadzonych modernizacjach dróg.

Został poruszony temat wyborów prezydenckich. Zebrani otwarcie poparli kandydaturę obecnego prezydenta, Andrzeja Dudy, mając na uwadze możliwość dobrej zmiany także w małych miejscowości i podtrzymanie ciągłości prowadzonych inwestycji. Po części oficjalnej starosta z posłanką zostali oprowadzeni po Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Posłanka Schmidt-Rodziewicz przywitała się z pracownicami, z każdą zamieniła parę słów. Wójt opowiedział o pracach przeprowadzonych w budynku. W przedsionku obejrzano wspólnie archiwalne fotografie ukazujące działalność społeczną na terenie gminy.