Spełnijmy marzenie Kacperka

ŁOPUSZKA WIELKA: Siedmioletni Kacperek od urodzenia walczący z chorobami nerek, oprócz wyzdrowienia ma jedno marzenie, które już wkrótce może się spełnić dzięki pomocy innych ludzi.

 

Kacperek urodził się z ostrą niewydolnością nerek i nadciśnieniem tętniczym. Przez kilka lat był dializowany, później konieczne było usunięcie lewej nerki oraz moczowodów. Z prawej strony chłopiec ma wyłonioną przetokę moczowodowo-skórną. Kacper przeszedł również kilka zabiegów usunięcia kamieni z pęcherza i moczowodów. W przyszłości prawdopodobnie konieczny będzie przeszczep nerki. Chłopiec musi unikać wysiłku fizycznego, ma też obniżoną odporność.

Kacperkowi choć na chwilę zapomnieć o chorobie pozwala jego pasja, którą są gry. Chłopiec marzy o konsoli, na której można grać również poza domem, gdzie nie ma dostępu do telewizora. Kacperek mógłby jej używać podczas pobytu w szpitalu lub w podróży. W tym celu została założona zbiórka, gdzie udało się już zebrać ok. 70% potrzebnej kwoty. Można ją wesprzeć pod adresem: https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/451

Opr. DP