Solidarnie z ciężko chorymi dziećmi

W poniedziałek, 27 września uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących wzięli udział w I Ogólnopolskim Biegu w Piżamach.

 

Akcja charytatywna została zorganizowana po raz pierwszy i wymagała nie lada odwagi. Cel był jednak szczytny. Miała pomóc dzieciom z chorobami nowotworowymi, dla których piżama stała się nieodłącznym elementem codzienności. Poprzez taką akcję Fundacja „Gdy liczy się czas” założona przez rodziców dzieci chorujących na nowotwory chciała pokazać, że to co jednym kojarzy się z odpoczynkiem, dla drugich jest symbolem walki o życie. W akcję chętnie zaangażowali się uczniowie ZSSChiO, którzy w kolorowych piżamach ruszyli w miasto.

– Młodzież i nauczyciele wyszli na ulice Jarosławia, by w symbolicznym biegu zaznaczyć naszą solidarność z chorymi na nowotwory dziećmi – mówi Małgorzata Drapała, nauczyciel ZSSChiO, która wraz samorządem uczniowskim oraz przy olbrzymiej pomocy Piotra Cholewy i o. Jarosława Marchwianego zaangażowali w to przedsięwzięcie całą społeczność szkolną.

Dodatkowo w szkole została przeprowadzona zbiórka, a zebrana kwota – 938,84 zł została przekazana Fundacji „Gdy liczy się czas”.

 

EK, fot. ZSChiO