PIŁKA NOŻNA III liga: Piłkarze Sokoła Sieniawa jak na razie pozytywnie zaskakują swoją postawą na trzecioligowych boiskach. Nasz zespół nie dysponuje zbyt szeroką kadrą, budżetu też nie ma wygórowanego, ale trzyma się ścisłej czołówki. Oby tak dalej. Zacięty pojedynek w Stalowej Woli stoczyła Wólczanka, jednak ostatecznie do domu wróciła bez punktów. Srogie lanie od Siarki dostali natomiast piłkarze z Wiązownicy.

Texom Sokół Sieniawa – Hetman Zamość     3-0 (2-0)

Bramki: 1:0 King 13, 2:0 Majda 39, 3:0 Pikiel 84

Sokół: Zając – Grasza ż, Kapuściński, Drelich, Lis (85 Kloc) – Purcha, Burka ż, Jędryas (82 Kalin) – Majda (65 Kasperkowicz ż), Hass (65 Kitliński), King (65 Pikiel).

Hetman: Gibki – Wolanin, Jaroszyński, Myszka – Turczyn, Dajos ż, Grzęda, Kruczkowski, Białousko (61 Gierowski ż) – Cain, Baran (61 Pokrywka). Sędziował Jamka (Kielce). Widzów 300.

Gospodarze odnieśli łatwe zwycięstwo. Szybko zdominował grę i już w 13 minucie cieszył się z gola. Trafienie zaliczył Daquan King, który zaskoczył bramkarza Hetmana strzałem z główki. W 39 minucie pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Oskar Majda. Mimo sporej przewagi miejscowi na kolejną bramkę musieli czekać aż do 84 minuty. Wówczas również z dystansu celnie hukną Dominik Pikiel.

KS Wiązownica – Siarka Tarnobrzeg  1-7 (0-4)

Bramki: 0:1 Józefiak 9, 0:2 Józefiak 12, 0:3 Wolski 19, 0:4 Rogala 38, 0:5 Wolski 53,0:6 Gajewski 72, 0:7 Rogala 75, 1:7 Rop 90-karny.

Wiązownica: Słysz – Telega, Sokolenko, Bentkowski, Lorenc (55 Gil) – A. Kasia, Rop, Kumor, Wydra (86 Buc), Michalik (55 Mac) – Szafar.

Siarka: Kowal – Wolski (62 Wdowiak), Duda, Kowalik, Sulkowski (62 Dapollonio) – Kargulewicz (75 Bury), Józefiak, Gajewski (72 Bałdyga), Tabor – Mróz, Rogala ż.

Sędziował Czerwień (Kraków). Widzów 200.

O tym meczu beniaminek z Wiązownicy musi szybko zapomnieć. Siarka urządziła sobie poligon i robiła na boisku co chciała. Była szybsza, bardziej zdecydowana a ich każda akcja ofensywna mogła zakończyć się bramką. Gospodarze na osłodę dostali karnego w 90 minucie, którego na gola zamienił Rop.

Avia Świdnik                         6-1        Podlasie Biała Podlaska

Wojciech Białek 11, 39, 67, Krystian Mroczek 29, Dominik Maluga 62, Eryk Ceglarz 72 – Kamil Kocoł 85 (k)

KS Wiązownica                     1-7        Siarka Tarnobrzeg

Kacper Rop 90 (k) – Kacper Józefiak 8, 13, Paweł Wolski 17, 53, Paweł Rogala 38, 74, Arkadiusz Gajewski 72

Stal Kraśnik                          0-3        Lewart Lubartów