Nagrodę Specjalną dla Najlepszego Wykonawcy z Powiatu Jarosławskiego otrzymała Katarzyna Bobowicz.

Serce w plecaku

Jarosław: Dobiegł końca Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego ,,Serce w Plecaku”.

 

Jury Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczystej im. M. Zielińskiego ,,Serce w Plecaku 2020”, zebrane 7 listopada (w składzie: Jacek Marcińczak muzyk, kompozytor, wieloletni instruktor Centrum Kulturalnego w Przemyślu; Jadwiga Nowosiad, chórmistrz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu; Grażyna Sereda, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu) wyłoniło laureatów festiwalu przyznając nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach. Uczestnicy byli oceniani na podstawie nadesłanych nagrań wideo. Wśród nagrodzonych znalazły się także osoby związane z Jarosławskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki w Jarosławiu: Katarzyna Bobowicz, która zajęła II miejsce w kategorii: Soliści (szkoły średnie) oraz Kamila Kubajewska – III miejsce w tej samej kategorii. Wyróżniona została Milena Czereba.

Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu tradycyjnie przyznała Nagrodę Specjalną dla Najlepszego Wykonawcy z Powiatu Jarosławskiego w kwocie 800 zł. Nagrodę tę otrzymała Katarzyna Bobowicz.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Urząd Miasta Jarosławia, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia oraz Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu.

Wirtualny Koncert Galowy Festiwalu „Serce w plecaku” można obejrzeć m.in. na FB Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Jarosławiu.

 

EK, fot. JOKiS