Sensacja w Przeworsku

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – PUCHAR POLSKI: Piłkarze ręczni Orła Przeworsk wygrali Wojewódzki Finał Pucharu Polski, którego byli gospodarzem i awansowali do dalszej fazy rozgrywek. Nasza drużyna sensacyjnie pokonała ekipy z wyższej ligi.

 

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Przeworski beniaminek pierwszej ligi nie był faworytem finałów. Przed turniejem stawiano raczej na mielczan, niezłe notowania miał też zespół z Przemyśla, natomiast Orzeł miał właściwe tylko przeżyć przygodę przed ligą. Tymczasem przeworski team pokazał pazury i zaskoczył wszystkich. Już w pierwszym meczu gospodarze zaprezentowali się znakomicie. Przez cały czas w starciu z Orlenem mieli kilku bramkową przewagę, grali niezwykle ambitnie trzymając rywali na dystansie i chociaż w końcówce było trochę nerwów, to dowieźli zwycięstwo do końca. W kolejnym spotkaniu drużyna z Przemyśla zagrała z Handball Stal Mielec. Początkowo dominowali mielczanie, jednak z biegiem czasu mecz się wyrównał i mecz zakończył się remisem. Rozstrzygać musiały więc rzuty karne, w których górą był zespół spadkowicza z Superligi. O tym kto zagra w następnej fazie pucharu decydował więc mecz Orła ze Stalą. Przeworszczanie znów zagrali z wielkim poświęceniem i po wyrównanej pierwszej ołowie, w drugiej odskoczyli na pięć bramek. Zryw gości w końcówce pozwolił im tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Kapitalne zawody w szeregach Orła rozegrał najlepszy strzelec z ubiegłego sezonu, Mateusz Świerk, który o osiem razy pokonał bramkarzy z Mielca. – Radość jest ogromna, bo pokonaliśmy dwie drużyny, które grają szczebel wyżej. Wielkie gratulacje dla zespołu, bo chłopaki zostawili kawał serca na boisku. Pokazali, że to co robią na treningu, powoli przekłada się na realia meczowe. Forma idzie w górę i mam nadzieję, że na ligę będzie odpowiednia. Wiemy też, że jest sporo błędów do poprawienia i będziemy nad tym pracować. Mamy jeszcze kilka dni do początku rozgrywek, postaramy się je wyeliminować – podsumował Michał Kubisztal, trener Orła.

 

Wyniki: SPR Orzeł Przeworsk – Orlen Upstream SRS Przemyśl 36:32 (16:16); Orlen Upstream SRS Przemyśl – Handball Stal Mielec 35:35 (17:19) k. 3:1; SPR Orzeł Przeworsk – Handball Stal Mielec 25:23 (12:11);

Końcowa kolejność:

  1. SPR Orzeł Przeworsk                         2            6            61-55
  2. Handball Stal Mielec                         2            4            58-60
  3. Orlen Upstream SRS Przemyśl 2            1            67-71

Fot. Orzeł Przeworsk