Seniorzy na scenie

„Senior żarty, czyli kabaretowe party” – pod takim hasłem w czwartek, 16 lutego w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbył się pierwszy Jarosławski Przegląd Twórczości Kabaretowej. Śmiechu było co niemiara.

 

Uczestników tego wydarzenia powitały prowadzące przegląd: Barbara Wilk i Zofia Karwańska. Po oficjalnym otwarciu przeglądu, w którym uczestniczył m.in. wicestarosta Mariusz Trojak, Tomasz Wywrót, dyrektor Centrum Kultury i Promocji, Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Dorota Białek, opiekun grup artystycznych działających przy Centrum Kultury i Promocji, Marian Janusz, prezes Zarządu Akademii Trzeciego Wieku oraz Renata Chlebowska, dyrektor Wydziału Oświaty, licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć przygotowane na tę okoliczność skecze kabaretowe. Na scenie wystąpili seniorzy z Kabaretu „Młodzi Duchem” prezentując m.in. swój najnowszy program pt. „Samo życie”, który swoją premierę miał zaledwie dwa dni wcześniej w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz seniorzy z Kabaretu „Ikra” działającego przy Stowarzyszeniu Em-Art. W przygotowanym programie nie zabrakło scen bazujących na niełatwych relacjach damsko-męskich, żartobliwych monologów oraz piosenek. Artyści występujący na scenie, nagradzani byli salwami śmiechu oraz gromkimi brawami.

Przegląd nie miał charakteru konkursowego. Jego celem była integracja seniorów, prezentacja ich twórczości oraz dobra zabawa.

EK