San-Pajda nie zgasił Płomienia

SIATKÓWKA KOBIET – I LIGA: Drużyna Sanu-Pajda Jarosław nie poradziła sobie z Płomieniem Sosnowiec. Nasz zespół wygrywał już 2-1, ale nie poszedł za ciosem. Pozwolił rywalkom doprowadzić do remisu, a w tie-breaku nie wytrzymał końcówki.

SAN-Pajda Jarosław – Płomień Sosnowiec 2:3
(25:22, 18:25, 25:23, 18:25, 15:17)

SAN-Pajda: Stepko (4), Marcyniuk (22), Krysztofiak (3), Saj (17), P. Papszun (2), Gierszewska (6), Murdza (libero) oraz Magierowska (5), Poreda (1),, Kawa (8),  Szmajduch (6) i Bartyzel (libero)
Płomień: Klekot, Paluszkiewicz (12), Głodzińska (10), Cembrzyńska (16), Bodzęta (9), Abramajtys (16), Colik (libero) oraz Trojnar, Sidor (12) i Woźniczka (1)

Zacięta walka trwała od samego początku. Długo było na remisie. Kiedy u przyjezdnych zaczęło szwankować przyjęcie San-Pajda przejął inicjatywę. W drugiej partii do stanu po 6 mecz znowu był wyrównany. Później jednak lepiej prezentowały się siatkarki Płomienia. Po tym jak z piłki przechodzącej punkt zdobyła Nikola Abramajtys, przyjezdne wygrywały 18:11 i nie dały już się dogonić. W trzecim secie nastąpił odwrót. Jarosławianki poprawiły blok. Znowu kontrolowały wydarzenia na boisku. Wprawdzie sosnowiczanki przed końcem tej części doprowadziły do remisu, ale ostatnie słowo należało do Sanu-Pajda. Niestety w kolejnej odsłonie jarosławianki znowu się pogubiły. Płomień wygrał 4 set i o wszystkim musiał decydować tie-break. W ten lepiej weszły rywalki, jednak gospodynie nie zamierzały się poddawać. Po serii zagrywek Moniki Kawy był remis po 12. Potem jarosławianki miały dwie piłki meczowe i pękły.

1 Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 19 52 55:11 1588:1191
2 ITA TOOLS Stal Mielec 19 48 53:16 1624:1358
3 LOS Nowy Dwór Mazowiecki 20 47 56:27 1854:1634
4 KS Sorella Częstochowianka Częstochowa 19 38 44:26 1563:1445
5 Asotra Płomień Sosnowiec 20 35 44:34 1795:1660
6 Enea Energetyk Poznań 18 34 41:29 1573:1445
7 MKS SAN-Pajda Jarosław 19 29 36:34 1522:1498
8 WTS Solna Wieliczka 19 23 30:40 1462:1563