Sacrum w literaturze i sztuce

W sobotę, 30 kwietnia, w Szkole Podstawowej Sióstr Niepokalanek im. bł. Matki Marceliny Darowskiej w Jarosławiu odbył się finał XXII Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce”.

 

Finał konkursu rozpoczęła wspólna modlitwa w klasztornej kaplicy. Po uroczystej Mszy św. nastąpiło rozdanie nagród.

W kategorii „Recytacja” I miejsce zajęła Aleksandra Szuban (SP w Cmolasie). II miejsce zdobyła Anna Przybyło (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu). Zaś równorzędne III miejsce przypadło w udziale: Helenie Pawluk (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), Michałowi Zołotarowi (SP w Pustkowie) oraz Kamilowi Knapowi (SP w Przecławiu). Wyróżnienia otrzymali: Natalia Więch (SP w Pustkowie), Hanna Duda (SP w Drohojowie), Daniel Łączak, (SP w Przecławiu) oraz Katarzyna Szewc (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ulanowie).

W kategorii „poezja śpiewana” na I miejscu uplasowała się Antonina Piotrowska (Klub 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie), na II miejscu – Anna Wojnar (SP w Studzianie), a na III – Weronika Pieniążek (SP w Studzianie) oraz Norbert Tomaka (Zespół Szkół Specjalnych w Rzeszowie). Wyróżniono: Helenę Pawluk (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), Maksymiliana Skopa (SP w Przecławiu), Zofię Markowską (SP w Studzianie).

W konkursie plastycznym najlepiej zaprezentowali się: I miejsce – Martyna Kusiak (SP w Opaleniskach) oraz Zuzanna Boronowicz (SP w Lubzinie), II miejsce – Amelia Wojtyna (SP w Gniewczynie Łańcuckiej), III miejsce – Amelia Szymuś (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu) oraz Nadia Blok (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu). Wyróżnienia otrzymali: Milenia Łukasiewicz (Centrum Kulturalne w Przemyślu), Kamila Gazda (SP w Dobryninie), Emilia Morąg (SP w Muninie), Daria Śmietana (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ulanowie), Marta Sadowska (CK w Przemyślu), Natalia Martyńska (CK w Przemyślu) oraz Anna Rabczak (SP w Duńkowicach).

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: abp Adam Szal, metropolita przemyski, ks. prałat Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski, Anna Huk, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Marcin Zaborniak, dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Janusz Czarski, dyrektor Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Franciszek Gołąb, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Jarosławiu.

Współorganizatorem konkursu było Centrum Kulturalne w Przemyślu. Konkurs odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiej oraz Burmistrza Miasta Jarosławia. Nagrody dla zwycięzców ufundowało PGKiM Sp. z o.o. w Jarosławiu oraz patroni konkursu.

 

EK