Są otwarci na medyków z Ukrainy

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku szybko zareagował na sytuację związaną z wojną na Ukrainie ogłaszając, że przyjmie do pracy lekarzy z tego kraju.

 

Szpital informuje, że przyjmie chętnych do pracy lekarzy, którzy uciekli ze swojego kraju przed wojną. Dyrekcja zapewnia, że oprócz zatrudnienia pomoże w znalezieniu mieszkania, nauce języka i załatwieniu wszelkich formalności. Co ciekawe, nie będą to pierwsi lekarze tej narodowości pracujący w przeworskim szpitalu – pracuje tu już bowiem dwóch specjalistów chirurgów. Jeden od kilku lat, a drugi dołączył dwa tygodnie temu.

W najbliższym czasie do naszego zespołu lekarzy specjalistów dołączy również pani doktor dermatolog z Irpienia (miasto w obwodzie kijowskim). Obecnie wspólnie pracujemy nad tłumaczeniem dokumentów i nostryfikacją jej dyplomu. Prowadzimy także rozmowy z lekarzem pediatrą i kardiologiem z Ukrainy. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli będą to kolejni kandydaci do pracy w naszym szpitalu – informuje Grzegorz Jedynak, dyrektor SP ZOZ w Przeworsku.

 

DP