Rywalizowali w Ujeznej

W sobotę, 4 czerwca, w Ujeznej odbyły się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze.

Organizatorem zawodów był wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz Zarząd Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Przeworsku. W zmaganiach wzięło udział 9 jednostek OSP z terenu Gminy Przeworsk w kategoriach A i C. Poszczególne drużyny rywalizowały ze sobą w musztrze oraz ćwiczeniach bojowych. W grupie A (mężczyźni) zwyciężyli strażacy z OSP Urzejowice, za nimi uplasowali się strażacy z OSP Studzian, zaś trzecie miejsce wywalczyła jednostka OSP Mirocin. W grupie C (dziewczyny) pierwsze miejsce zajęła OSP Mirocin, drugie miejsce zdobyły dziewczyny z OSP Studzian, zaś trzecie – OSP Urzejowice.

Pamiątkowe dyplomy i puchary wręczyli: zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie St. bryg. Janusz Jabłoński, komendant powiatowy PSP w Przeworsku mł. bryg. Marcin Lachnik oraz wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec. Ponadto wszystkie jednostki OSP otrzymały lampy ledowe za wsparcie i pomoc niesioną Ukrainie. Podczas imprezy przeprowadzona została również zbiórka dla kilkumiesięcznej Poli walczącej z SMA.

Warto dodać, że drużyna mężczyzn z OSP Urzejowice i drużyna dziewczyn z OSP Mirocin będą reprezentowały Gminę Przeworsk na zawodach powiatowych w Świętoniowej.

 

DP/UG Przeworsk