Ruszyły niedzielne spacerki z przewodnikiem

W niedzielę, 24 lipca odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Niedzielne spacerki po Jarosławiu z przewodnikiem”.

„Niedzielne spacerki po Jarosławiu z przewodnikiem ” to już wieloletnia tradycja. W niedzielne popołudnia pasjonaci miasta oraz historii spotykają się po to, aby podczas wspólnej wędrówki posłuchać ciekawych opowieści o mieście. Pierwszy spacerek w tym sezonie odbył się w niedzielę, 24 lipca. Został on zatytułowany „Na planie i na scenie, film i teatr w Jarosławiu”.

– Punkty położone na trasie wędrówki ukazują miejsca, które zamieniły się w scenerię planu zdjęciowego do serialu i filmów kręconych w Jarosławiu. Jednak kino to nie tylko plan filmowy, ale również ludzie i miejsca, które ten plan tworzą. W Jarosławiu zamieszkiwało wielu wybitnych artystów i to o nich również można było posłuchać podczas wędrówki z przewodnikiem – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

Dzięki prezentowanym zdjęciom, wykonanym przez Jarosławskie Towarzystwo Fotograficzne ATEST 2000 podczas kręcenia scen do serialu „1920 Wojna i Miłość” uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję zobaczyć Jarosław zamieniony w plan zdjęciowy. Natomiast wizyta w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki pozwoliła obejrzeć z bliska kultowe już projektory.

Kolejne tego typu wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Miłośnicy spacerów będą mogli dowiedzieć się „Jak Jarosław budowano od Jarosława Mądrego do królowej Marysieńki”.

Opr. EK