Rozstrzygnięto konkurs „Jarosławski kupiec”

„Jarosławski Kupiec” – konkurs plastyczny, który nawiązywał do dziedzictwa kulturowego Jarosławia oraz do inicjatywy umieszczenia figur kupców w przestrzeni miasta, spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

 

Podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu odbyło się 10 stycznia w sali ślubów w Kamienicy Rynek 6. Zgromadzonych uczniów – laureatów konkursu, nauczycieli i rodziców przywitała Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor JOKiS. Słowa uznania i gratulacje laureatom przekazał Waldemar Paluch, burmistrz Miasta Jarosławia, Magdalena Cisek-Skiba, radna RM Jarosławia oraz Monika Broszko, prezes Stowarzyszenia Historyczno-Rekonstrukcyjnego „Pąsowa Róża”.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów jarosławskich szkół podstawowych i średnich.

– Chcieliśmy nawiązać do pomysłu powstania w Jarosławiu szlaku postaci kupców (figurek) rozmieszczonych w różnych częściach miasta. Istotnym było ukazanie bogatego dziedzictwa kulturowego Jarosławia i okolic oraz podkreślenie wartości edukacyjnych związanych z tematyką konkursu – informuje Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

W kategorii klas 3-4 I miejsce zajęła Lena Sudoł (SP nr 6 w Jarosławiu), oraz Krzysztof Dejneka (SP nr 1 w Jarosławiu), II – Zofia Nowak (SP nr 6 w Jarosławiu), a III – Kinga Góral (SP nr 1 w Jarosławiu). W kategorii klas 5-8 I miejsce zajął Olivier Sudoł (SP nr 6 w Jarosławiu), II – Emilia Ścibisz (SP nr 2 w Jarosławiu), a III – Kacper Żołyniak (SP nr 6 w Jarosławiu). Wyróżnienie otrzymała Anastasiia Minti (SP nr 6 w Jarosławiu). W kategorii szkoły średnie na I miejscu uplasowała się Aleksandra Marciniak (PLSP w Jarosławiu), na II – Edyta Wojdyło (ZSI w Jarosławiu), a na III – Martyna Jenczalik (ZSTiO w Jarosławiu) oraz Paulina Pobuta (ZSDGiL w Jarosławiu). Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Musz (ZSI w Jarosławiu) oraz Klaudia Rygiel (ZSDGiL w Jarosławiu).

– Gratulujemy serdecznie nagrodzonym jak również pozostałym uczestnikom za niezwykle interesujące prace, ciekawe i niekonwencjonalne pomysły. Pedagogom, rodzicom i opiekunom za motywację uczestników – mówią organizatorzy tego przedsięwzięcia.

 

EK, fot. org.