Na organach zagrał Krzysztof Augustyn.

Rozpoczął się Przeworski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej.

W niedzielę, 19 marca, zainaugurowano II Przeworski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej.

 

Festiwal to projekt organizowany przez Stowarzyszenie ArtMusicArtist, którego współzałożycielem jest pochodząca z Przeworska pianistka, Wioletta Fluda-Tkaczyk. Stowarzyszenie ma na celu docieranie z kulturą do jak największej ilości miejsc, co jak widać, z powodzeniem się udaje.

Niedzielny koncert był pierwszym z trzech zaplanowanych w ramach tegorocznego festiwalu, w który słuchaczy wprowadziła prezes Stowarzyszenia. Kilka słów do publiczności skierował również ks. prał. Tadeusz Gramatyka. Następnie we wnętrzach przeworskiej Bazyliki Kolegiackiej pw. Ducha Świętego wystąpił Krzysztof Augustyn (organy) oraz Kwartet Blaszany Brass Riders w składzie: Tomasz Stolarczyk (puzon), Andrzej Tkaczyk (puzon), Tomasz Gajewski (puzon) oraz Jarosław Jastrzębski (tuba). W programie znalazły się m.in. utwory W.A. Mozarta, A. Brucknera, czy J.S. Bacha.

Wśród dość licznie zgromadzonej publiczności znaleźli się m.in. burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz sekretarz Miasta Agnieszka Zakrzewska.

Wydarzenie sfinansowane zostało ze środków Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Miasta Przeworska. Patronatem Honorowym festiwal objął Burmistrz Miasta Przeworska.

Kolejne koncerty również odbędą się w przeworskiej Bazylice. Organizatorzy zapraszają na najbliższe niedziele: 26 marca i 2 kwietnia na godz. 19.15. Wystąpią: Jadwiga Bialic (skrzypce) i Arkadiusz Bialic (organy) oraz tydzień później – Sylwia Olszyńska (sopran) i Andrzej Nurcek (organy). Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

 

DP