Rozbił bmw, uszkodził bariery

Do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna grozi 26-letniemu mieszkańcowi Radymna, który swoją brawurową jazdę pod wpływem alkoholu zakończył, rozbijając samochód na barierach energochłonnych. Na szczęście ani kierowca, ani pasażerowie nie odnieśli większych obrażeń.

 

W sobotę około godz. 14.40, policjanci z Komisariatu Policji w Radymnie, w trakcie patrolu miasta, na ul. Zasanie, wyminęli bmw, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością. Funkcjonariusze zawrócili by go zatrzymać. Chwilę później zauważyli bmw wbite w bariery energochłonne. Z pojazdu o własnych siłach wysiadło trzech mężczyzn.

– Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący bmw, na łuku drogi nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i najechał na bariery energochłonne. Kierujący tym pojazdem, 26-letni mieszkaniec Radymna miał w organizmie 2,18 promila alkoholu – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Na szczęście nikt z podróżujących nie odniósł poważniejszych obrażeń. 26-latek za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

EK/KPP