Rodzinnie i rowerowo w Pastewniku

24 września w skansenie Pastewnik w Przeworsku odbyła się impreza pod hasłem „Zdrowie kołem się toczy”. Głównym punktem programu był Jesienny Rajd Rowerowy połączony z Rodzinnym Pożegnaniem Lata. Na przekór deszczowej pogodzie impreza przebiegła zgodnie z planem, a humory dopisywały rowerzystom.

 

Do przejechania była 35-kilometrowa trasa wiodąca przez Przeworsk i okoliczne miejscowości m.in. Dębów, Białoboki, Wolicę, Urzejowice, Maćkówkę. Dodatkowo na mecie przeprowadzono rajd małych rowerków w formie testu dla dzieci. Na uczestników wycieczki czekała pieczona kiełbasa z grilla oraz losowanie nagród.

Z muzycznej strony na scenie wystąpili m.in. artyści z zespołami działającymi przy Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku, uczniowie szkoły muzyki rozrywkowej Muzyczny Świat, swój pokaz sztuk walki zaprezentował Maciej Thomas. Wieczorem koncertowały Nowator, Lukasyno i Boogie Boys. Całość zwieńczyła zabawa taneczna z grupą Wójta DJ& Wodzirej.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci w formie dmuchanych zjeżdżalni czy animacji, a smakosze mogli zaspokoić głód w strefie gastronomicznej. Organizatorami wydarzenia byli: burmistrz miasta Przeworska, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz stowarzyszenie LGD Dorzecze Mleczki w Przeworsku.

DB