Robota idzie z gazem

Inwestycje budowlane są w dużej mierze nieprzewidywalne. Prace muszą być czasem z różnych przyczyn przerywane. Zdarzają się jednak sytuacje, które można podsumować znanym filmowym cytatem „- Trzeba przyznać Panie Kolego, że robota idzie z gazem. – Tak, dobrze idzie robota, dobrze”. „Z gazem” idzie z całą pewnością robota przy placu Mickiewicza, gdzie powstaje obecnie rondo.

 

Prace trwają od około miesiąca, a ich postęp jest coraz bardziej zauważalny. Widać już pierwsze krawężniki. Jeśli nie trafią tam na archeologiczne artefakty, to rondo powinno być wkrótce gotowe. Porównując to choćby z remontem skrzyżowania ulicy Sikorskiego z ulicami Lisińskiego i Piekarską, widać szybciej idący postęp. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku rondo zostanie ukończone.

Wśród najważniejszych inwestycji realizowanych na drogach w Jarosławiu można również wymienić remont ul. Kraszewskiego. By nie zablokować całkowicie ruchu w centrum, miasto zaapelowało do wykonawcy o odłożenie najbardziej inwazyjnych prac na tej ulicy. Ich zakończenie planowane jest dopiero za dwa lata. A ma przecież powstać jeszcze jedno rondo. Czy spowoduje to dalsze odłożenie robót na Kraszewskiego i w konsekwencji niedotrzymanie terminu? Pozostaje mieć nadzieję, że „gazu” nie zabraknie, i będzie widoczny również podczas budowy drugiego ronda, jak i pozostałych inwestycji na ulicach Jarosławia.

JR

Fot. S. Niemkiewicz