Remont Kraszewskiego. Co z dojazdem?

Pierwszy etap prac przy przebudowie ul. Kraszewskiego w Jarosławiu zbliża się do finiszu. Od poniedziałku ul. Kilińskiego stała się dwukierunkowa. Drogowcy wchodzą na kolejny odcinek. Zmiana wprowadzona jest na czas przebudowy. Zmiana organizacji ruchu znacznie ogranicza parkowanie na całej długości ul. Kilińskiego.

Do tej pory nie było problemów z dojazdem do kamienic leżących w strefie prac. Teraz odbieramy coraz więcej sygnałów z obawami, że przy kolejnym etapie może być problem z dojazdem. Interweniujący zwracają uwagę, że przy tej ulicy znajdują się przychodnie i gabinety lekarskie, które muszą mieć zapewniony transport materiałów w odpowiednich warunkach i nie zawsze można je przenieść na większą odległość.

 

Czytelnicy pytają też, czy ulica będzie oświetlona podczas remontu uważając, że skoro można korzystać z jej części, to lampy uliczne powinny działać.

Kolejne pytanie skierowane do Ratusza poprzez Redakcję Gazety Jarosławskiej, to losy budynku wysuniętego spoza linii zabudowy i zwężającego ulicę.

 

Dojazd będzie

– Odnosząc się do obaw mieszkańców dotyczących kwestii dojazdu do posesji prywatnych oraz przychodni lekarskich leżących bezpośrednio przy przebudowywanym odcinku ul. Kraszewskiego, wykonawca inwestycji informuje, że wszystkie istniejące drogi dojazdowe do ww. podmiotów będą przejezdne. Jeżeli zajdzie potrzeba zamknięcia odcinka drogi dojazdowej na czas wykonania prac budowlanych, wykonawca zapewni alternatywny przejazd awaryjny, tak, aby nie utrudnić mieszkańcom dostępu do posesji – uspokaja Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia.

 

Dom wyburzą

Według informacji otrzymanej w Urzędzie Miasta Jarosławia wychodzący w pas jezdni dom zostanie wyburzony w części zwężającej ulicę. Właściciel otrzyma rekompensatę za poniesione straty. Po modernizacji ul. Kraszewskiego nie będzie miała niebezpiecznego przewężenia.

 

Oświetlenie działa

– Wykonawca informuje, że na odcinku ul. Kraszewskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do skrzyżowania z ul. Głowackiego w najbliższym czasie zostaną zamontowane nowe maszty oświetleniowe wraz z oprawami. Przebudowujący w chwili obecnej ingerował w infrastrukturę oświetleniową jedynie na ww. odcinku. Na dalszym odcinku ul. Kraszewskiego, nieobjętym remontem, oświetlenie działa – mówi I. Kmiecik. wynika z tego, że przerwy w oświetleniu dotyczyć będą tylko modernizowanych odcinków.

 

erka/Fot. Wiktoria Kędracka