Rekordowo na Polach Nadziei

W miniony weekend tj. 22-23 kwietnia prowadzona była akcja charytatywna pn. „Jarosławskie Pola Nadziei”. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i wsparciu ludzi dobrego serca udało się zebrać rekordową sumę – 164 tys. zł.

 

Celem akcji „Jarosławskie Pola Nadziei” jest pozyskiwanie funduszy na rzecz jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II przy ul. Sanowej, prowadzonego przez Fundację Wzrastanie.

W przedsięwzięcie każdego roku angażują się uczniowie, nauczyciele, studenci oraz osoby wrażliwe na krzywdę i cierpienie innych. Przepiękne żonkile (znak rozpoznawczy akcji, a zarazem symbol nadziei) przygotowywane są w placówkach oświatowych nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

W tegoroczną, siódmą edycję akcji zaangażowały się setki osób. Pierwszego dnia publiczna kwesta prowadzona była przed sklepami, a drugiego przed kościołami oraz na Stadionie Miejskim w Jarosławiu podczas uroczystego otwarcia skateparku. Dzięki hojności ludzi dobrej woli udało się zebrać 164 tys. zł, które w głównej mierze zostaną przeznaczone na zakup paneli fotowoltaicznych na budynek placówki opiekującej się pacjentami nowotworowymi w stanie terminalnym.

Głównym organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Jarosławiu i Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II.

 

EK