Ratusz ucichnie w każdy piątek

W każdy piątek między godz. 13.30 a 15.30 jarosławski ratusz będzie wyciszony. Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta Jarosławia wprowadzającym zmiany w regulaminie pracy Urzędu Miasta od początku maja b.r. wprowadzone zostały tzw. „ciche godziny” z myślą o osobach ze spektrum autyzmu.

– Na dwie godziny w urzędzie zostaną wyłączone odbiorniki radiowe, pracownicy będą unikać przechodzenia przez strefę obsługi interesantów, nastąpi redukcja oświetlenia oraz wyciszone zostaną aparaty telefoniczne – wyjaśnia Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza Jarosławia.

Spektrum autyzmu, charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i streotypowymi zachowaniami. Osoby z tą przypadłością unikają kontaktu ze światem. Są wycofane. Ich mózg pracuje niestereotypowo. Nasilenie zachowań i cech jest u każdego z nich inne, a cześć z ludzi dotkniętych autyzmem źle znosi przeładowanie bodźcami. W tłoku, przy nasilonych dźwiękach i jasno oświetlonych pomieszczeniach mogą odczuwać panikę.

erka/Fot. Pixbay