Rajd zabytkowych pojazdów po drodze wspomnień

W sobotni gorący poranek, 19 sierpnia na jarosławskim Rynku odbył się Jarosławski Rajd Pojazdów Zabytkowych organizowany przez Automobil Klub Doliny Sanu. W Jarosławiu wyznaczono start, a trasa prowadziła przez malownicze krajobrazy Pogórza Dynowskiego. Patronem medialnym wydarzenia była Gazeta Jarosławska.

 

Niezwykłe samochody, fantastyczne załogi, miła atmosfera. Takie nam towarzyszyły doświadczenia w trakcie rajdu. Nieocenione było zaangażowanie, poświęcenie i oddanie sędziów w gorącej temperaturze – ocenia Marcin Ścipień z Automobilklubu Dolina Sanu.

Trasa wiodła od Jarosławia przez Kańczugę i Dubiecko. Poza rajdem kierowcy mogli się sprawdzić w próbie sportowej i paradzie ulicami miasta. Następnie samochody zaprezentowały się w pokazie elegancji, czym zwrócili uwagę na jury konkursu. W komisji konkursowej zasiadali m.in. zastępca burmistrza Jarosławia Wiesław Pirożek oraz dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu Tomasz Wywrót. Gościem specjalnym był Paweł Hoffman, kierowca rajdowy.

Myślę, że w Jarosławiu takie imprezy mają rację bytu – mówi Wojciech Surmiak z ADS. – Mamy wsparcie władz miasta, najpiękniejszy rynek na Podkarpaciu i pozytywne wrażenia obserwatorów z Polskiego Związku Motorowego – dodaje.

Jako komandor rajdu chcę serdecznie podziękować wszystkim sędziom, którzy zaangażowali się w tą imprezę – podsumowuje M. Ścipień.

DB/ fot.CKiP Jarosław (1)